Apartmány Říčky
v Orlických horách

SKI AREÁL

Ski centrum Říčky v Orlických horách, jež vlastní a provozuje Ski klub Ústí nad Orlicí, se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 – 992 m n. m. Díky své nadmořské výšce, moderní lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a systému technického sněhu se jedná o nejlepší středisko sjezdového lyžování v Orlických horách a jedno z předních středisek v České republice. Vrch Zakletý, resp. křížení turistických cest Pěticestí, které je opodál, je zároveň ideálním výchozím místem běžkařů na celý hlavní hřeben Orlických hor. V blízkosti střediska (cca 150 m) lze zaparkovat na hlídaném parkovišti, které má kapacitu 300 osobních automobilů a 15 autobusů.

Ski areál Říčky

VLASTNÍ SKI CENTRUM DISPONUJE:

ČTYŘMI SJEZDOVKAMI:

  • Slalomka – délka cca 1 000 m, umělé zasněžování
  • Sjezdovka – délka cca 1 200 m, umělé zasněžování
  • Loučky – délka cca 1 500 m, pro začátečníky a rodiče s dětmi
  • Můstek – délka cca 350 m, umělé zasněžování, večerní lyžování, snowpark

JEDNOU LANOVKOU A TŘEMI VLEKY:
  • Lanovka "1. Orlická dráha" – Poma Unifix – čtyřsedačková lanovka s rozběhovým pásem, délka 1 200 m, max. kapacita 2 400 osob/hod.
  • Vlek Tatrapoma H 210 – délka 1 000 m, kapacita 850 osob/hod.
  • Vlek "Můstek" – Tatrapoma PFP, délka 200 m, kapacita 600 osob/hod.
  • Vlek LŠ - délka 50 m, kapacita 600 osob/hod, vlek slouží k výuce v lyžařské škole

Mapa Ski areálu

Ski areál je vybaven moderním systémem umělého zasněžování. Je zde ski servis, půjčovna lyžařského vybavení, úschovna a lyžařská škola. Možnost občerstvení zajišťuje restaurace Skirest se 150 místy k sezení přímo v restauraci a se 100 místy k sezení a přilehlé terase. U terasy je umístěn Ski bar. Ski areál plánuje rozšíření stávajících sjezdových tratí a následně vybudování 4 nových, vybudování 3 nových vleků,

GOLF

Milovníci golfu také nepřijdou zkrátka. V 7 km vzdálené Nebeské Rybné je golfového odpaliště (driving range) a devíti jamkové hřiště.

ŘÍČKY V ORLICKÝCH HORÁCH

UMÍSTĚNÍ:

Říčky v Orlických horách leží v jihovýchodní části Orlických hor. Centrem tohoto regionu je Rychnov nad Kněžnou. Obec patří do Královéhradeckého kraje, turistického regionu východní Čechy.

Říčky v Orlických horách jsou jedním z nejznámějších středisek cestovního ruchu v Orlických horách. Nabízejí široké možnosti odpočinku a sportu v přírodě během celého roku.V zimě je vysoce atraktivní lokalitou jedna z nejlepších sjezdovek v Čechách, Ski centrum Říčky na jihovýchodní straně vrchu Zakletý.Slibně se rozvíjí i letní sportovní aktivity, např.golfový areál v Nebeské Rybné atd. Obec Říčky leží v Chráněné krajinné oblasti Orlické hory. Areál je lokalizován do klidné části obce Říčky.

ORLICKÉ HORY

Orlické hory představují asi 50 km dlouhý hřbet s nadmořskou výškou mezi 1 000 – 1 100 m, táhnoucí se ve směru jihovýchod–severozápad při česko-polské hranici. Nejvyšší vrchol je Velká Deštná s výškou 1 115 m n. m. Pouze na dvou místech, v průlomech Divoké Orlice u Čiháku a Tiché Orlice u Mladkova, dosahuje jeho nadmořská výška méně než 500 m. Orlické hory jsou typické táhlými zalesněnými horskými hřbety, hlubokými a úzkými, občas skalnatými údolími řek a potoků, místy dalekých výhledů, rašeliništi a mokřady s cennou flórou i faunou, starými památnými stromy, ale i rázovitou lidovou architekturou. Nejcennější část území – od Olešnice v Orlických horách po Zemskou bránu – tvoří od roku 1969 Chráněnou krajinnou oblast Orlické hory.

Celá oblast Orlických hor je protkána sítí značených turistických a cyklistických stezek, vedoucích po místních komunikacích, lesních a polních cestách i pěšinách. Na několika místech byly zřízeny naučné stezky. Nejdelší značenou cestou je Jiráskova turistická stezka (97 km), vedoucí z Nového Města nad Metují po celém horském hřebenu Orlických hor do Jabloného nad Orlicí a končící v Litomyšli. Nejznámější turistické cíle v okolí Říček v Orlických horách na Jiráskově turistické stezce jsou Kunštátská kaple, Komáří vrch, Anenský vrch, Zemská brána a dělostřelecká tvrz Hanička, která je součástí pohraničního vojenského opevnění z roku 1938, lemujícího celou délku hřbetu Orlických hor. V blízkém okolí je možno překročit státní hranici s Polskou republikou na silničním přechodu Orlické Záhoří – Mostowice a přechodu na turistické stezce Bartošovice v Orlických horách – Niemojów.

PŘÍKLADY TURISTICKÝCH CÍLŮ V ŠIRŠÍM OKOLÍ:

Zámky v Opočně, Rychnově nad Kněžnou, Častolovicích a Doudlebách, hrady a zříceniny Potštejn, Lanšperk, Žampach, kostely v Liberku, Neratově, Slavoňově, Kunštátu, muzea v Doudlebách nad Orlicí, Jablonném nad Orlicí, Dobrušce, Letohradu, Vamberku a Žamberku, tvrze vojenského opevnění Bouda a Dobrošov.

Na řece Divoké Orlici leží údolní přehradní nádrž Pastviny (délka 7 km a vodní plocha 110 ha). Kromě koupání v přírodních podmínkách je zde možnost vypůjčení lodiček, provozování vodních sportů a na základě povolenky od místního rybářského svazu je zde možné rybaření. V horkých letních dnech jsou dalšími možnostmi koupání otevřená koupaliště v Žamberku, Vamberku, Rychnově nad Kněžnou, Ústí nad Orlicí. Krytý plavecký bazén je možné navštívit v Dobrušce, Náchodě, Ústí nad Orlicí a České Třebové.